Vízellátás tervezés
Az épületeket el kell látni ivó- és használati melegvízzel. A használati melegvíz többféle módon állítható elő: pl. átfolyós kombi kazán, indirekt tárolós vízmelegítő, napkollektor, elektromos vízmelegítő.
Mellékmérő tervezés
Több fogyasztót ellátó ivóvíz hálózat esetén (pl. társasházban) mellékmérő felszerelésével megoldható, hogy a fogyasztó az ivóvíz felhasználását egyedileg, a ténylegesen fogyasztott vízmennyiség alapján számolja el. A mellékmérő szerelési terveket az illetékes vízszolgáltatóval engedélyeztetni szükséges.
A vízfogyasztás így folyamatosan nyomon követhető, ami még tudatosabb fogyasztást tesz lehetővé!
Locsoló vízmérő tervezés
Locsoló vízmérő beszerelésével a locsolásra felhasznált, és külön mért ivóvíz mennyiség után nem kell csatornázási díjat fizetni.
Csatornázás tervezés
Az épületekben keletkező szennyvizet el kell vezetni az épületből. A külső csatlakozás történhet az utcai közmű csatornára, ennek hiányában udvari szennyvízgyűjtő aknába, vagy házi szennyvíztisztító berendezésre.
Csapadékvíz elvezetés tervezés
Az épület tetőfelületeire hulló csapadékvíz elvezetéséről szintén minden esetben gondoskodni kell. A tetőkről levezett csapadékvíz további elvezetésére az alábbi megoldások lehetségesek:
- rákötés az utcai közműhálózatra
- telken belüli elszikkasztás
- csapadékvíz gyűjtés és hasznosítás öntözésre
- csapadékvíz gyűjtés és hasznosítás öntözésre és épületen belüli felhasználásra (szürkevíz hasznosítás)
Épületek építésekor az egyik első feladat a csatorna alapvezetékek elhelyezése az alapozás előtt. A kialakítandó csatornahálózatra, az illetékes csatornázási mű, és az ÁNTSZ előírásai a mérvadóak.
A vízellátás, csatornázás teljes körű tervezésének fázisai
- szolgáltató elvi nyilatkozatok bekérése
- használati melegvíz ellátó rendszer kiválasztása, méretezése
- vízvezetéki- és csatorna nyomvonalának tervezése, hálózat méretezése
- árazatlan költségvetés kiírás készítése
- tervek szolgáltatói engedélyeztetése (vízmű, csatmű)
Kérje ajánlatunkat most!