Fűtés tervezés
A fűtési időszakban az épületek megfelelő belső hőmérsékletét és komfortját, valamint legtöbb esetben a használati melegvíz (HMV) ellátását is a fűtési rendszer biztosítja.
Hűtés tervezés
A legolcsóbb hűtési megoldás, ha nincs gépi hűtésre szükség. Ezért ha megoldható, az épület helyiségeinek nyári hőterhelését az építészeti kialakítással kell minimalizálni (megfelelő tájolás, ereszek túlnyúlásának optimalizálása, külső- és belső árnyékoló szerkezetek használata).
Amennyiben a helyiségekben a nyári túlmelegedés kockázata még így is fenn áll, akkor gépi hűtéssel lehet biztosítani a megfelelő belső hőmérsékletet.
A gondos tervezés jelentősége
A fűtési- és hűtési rendszereket megfelelően méretezni kell! A hőtermelő (pl. kazán, hőszivattyú) a helyiségekben szükséges hőleadók (pl. radiátor, padlófűtés) nagyságát csak méretezéssel lehet pontosan meghatározni, amely alapja az épület hőtechnikai számítása. A vezetékhálózat méretezésével lehet optimalizálni a beruházási és későbbi üzemeltetési költségeket is.
A fűtési- és hűtési rendszer hosszú távú megbízható működése és gazdaságos üzemeltetése a gondosan kiválasztott és méretezett fűtési- és hűtési rendszerrel, és nem utolsó sorban a szerelést végző megfelelő szakember kiválasztással érhető el.
A fűtés-hűtés teljes körű tervezésének fázisai
- helyiségek téli hőszükséglet és nyári hőterhelés számítása, egyéb hőigények meghatározása
- hőleadók típusának (pl. radiátor, padlófűtés) kiválasztása, méretezése
- hőtermelő, hűtőberendezés kiválasztása, méretezése, elhelyezése
- vezetéknyomvonal tervezése, hálózat méretezése
- rendszerek biztonsági szerelvényezése
- szabályozás, automatika rendszer illesztése
- árazatlan költségvetés kiírás készítése
Kérje ajánlatunkat most!